Bezwodny płyn chłodniczy specjalnie opracowany dla motocykli wyścigowych i do trialu. Power Cool 180º chroni układ chłodzenia silnika w temperaturach od -40ºC do 180ºC. Unikalne właściwości chronią przed wieloma problemami związanymi ze stosowaniem płynów chłodniczych zawierających wodę, takimi jak:  przedwczesna detonacja i przegrzewanie.

  ZNAJDŹ DEALERA
 .

Bez wody - bez przegrzewania
Power Cool 180° ma temperaturę wrzenia 180°C i się nie zagotuje.

Bez wody - bez korozji
Woda zawiera tlen, który powoduje korozję. Power Cool 180° eliminuje korozję.

Bez wody - bez ciśnienia
Power Cool 180° pozwala, aby układ chłodzenia pracował pod niższym ciśnieniem, redukując obciążenie komponentów silnika.

Bez wody - bez wżerów
Power Cool 180° powoduje zdecydownanie mniejszą ilość wżerów w porównaniu do płynów na bazie wody.

Bez wody - więcej mocy
Power Cool 180° eliminuje przedwczesną detonację spowodowaną przegrzewaniem.

MOTO X, ENDURO,
QUADY
 

Technologia
 
Tradycyjne płyny chłodnicze na bazie wody, regularnie przekraczają granicę termiczną, która występuje pomiędzy efektywnymi termicznymi zarodkami wrzenia (A), a nieefektywnym, krytycznym strumieniem ciepła. Krytyczny strumień ciepła pojawia się, gdy efektywne zarodki zaczynają wrzeć. Taki proces nazywany jest DNB. Gdy pojawia się to zjawisko, strumień pary z bąbelkami formuje na powierzchni silnika tzw. hot-spoty (B), a więc bardziej gorące miejsca. Para odprowadza mniej niż 1/30 ciepła niż woda, co powoduje nagłe przegrzewanie się metalu, a to skutkuje przedwczesnym zapłonem.

4 Life
 
Bezwodne płyny chłodnicze Evans nie muszą być zmieniane. Wlewasz płyn Evans, i chroni on Twój silnik aż do końca jego żywotności. 

Anti-Freeze
 
Bezwodne płyny chłodnicze Evans nie zamarzają do temperatury -40°C. Nie ma więc konieczności stosowania dodatków chroniących przed zamarzaniem.

Nietoksyczny
 
Bezwodne płyny chłodnicze Evans zawierają opatentowaną formulację DeTox™ i są sklasyfikowane przez laboratorium z certyfikatem EPA jako nietoksyczne. Jest to jednak środek chemiczny, więc nie nadaje się do spożycia. Trzymaj z sala od dzieci. Unikaj kontaktu ze skórą i oczami. W przypadku kontkatu ze skórą i oczami, spłucz je wodą.